O siedlisku

Wszechobecną tu ciszę zakłócają jedynie odgłosy dzikiej zwierzyny, ptaków i owadów. Siedlisko powstało kilka lat temu, gdy właścicielka postanowiła zamieszkać w lesie - chciała żyć w swoim tempie, budzić się słuchając śpiewu ptaków, patrzeć na pasące się obok domu konie, jeść warzywa i owoce z własnego ogródka i otaczać się ludźmi, którzy – tak jak ona – kochają naturę…  Budując siedlisko wzorowała się na domu, który zobaczyła w pobliskim skansenie w Olsztynku – podcieniowym, takim, który daje schronienie przed słońcem i deszczem, gdy odpoczywa się na tarasie. Efekt końcowy zachwyca każdego, kto tu przyjeżdża.

Kolonia Mazurska to miejsce kameralne – na Gości czeka tu 5 przestronnych pokoi z łazienkami i pięknym widokiem na ścianę lasu. Ale nie tylko – terenu wokół jest tyle, że każdy znajdzie swój azyl.  Jest tu tak sielsko, że nawet Ci, którzy mają ambitny plan zwiedzania okolicy, zazwyczaj zostają na miejscu. Atrakcją dla Gości siedliska są dzikie lub mniej odludne plaże nad bardzo czystym jeziorem Plusznem, lasy pełne jagód, poziomek i grzybów, zielone łąki nad źródłami rzeki Pasłękikilometry leśnych duktów dla piechurów, rowerzystów i jeźdźców konnych. W stajni na terenie siedliska mieszkają dwa konie: Arizona i  Pompidou. Do Kolonii Mazurskiej można też przyjechać z własnym wierzchowcem. W ogóle zwierzęta są tu mile widziane.

Na stole w siedlisku królują warzywa z przydomowego ogródka, pomidory z zaprzyjaźnionej szklarni, miód z pobliskiej pasieki, ryby z okolicznych jezior. Warto skosztować własnej roboty ogórków w słoikach, konfitur, wytrawnego wina z czarnej porzeczki oraz słodkiej nalewki  z dzikiej róży i czeremchy. Tutaj nikt nie spóźnia się na śniadania. To dlatego, że podawane są dopiero, gdy Goście wstaną.

Lokalizacja: Polska, Warmia i Mazury, Pojezierze Mazurskie, Mazury Zachodnie, Mierki. Typ obiektu: siedlisko, gospodarstwo agroturystyczne.

Udogodnienia: 

Wyżywienie – zdrowa i smaczna kuchnia oparta o produkty regionalne; warzywa z własnego ogródka , specjalnością Gospodyni są potrawy z ryb oraz bogactwo domowych przetworów z owoców i warzyw, nalewki i domowe wino; lokalni dostawcy

WiFi – bezpłatne

Parking – bezpłatny, na miejscu

Aktywny wypoczynek / Sport – konie, rowery, spacery, bieganie

Zwierzęta mile widziane – tak, bez dodatkowych opłat

Mówimy po angielsku

Dodatkowe udogodnienia: 

Łazienka – w każdym pokoju, ręczniki na miejscu

TV – brak telewizorów w pokojach

Plaża – 1,2 km od siedliska nad jez. Pluszne

Miejsce na grill / ognisko – na terenie siedliska, drewno i węgiel dostępne dla Gości

Dla dzieci – bezpieczna przestrzeń do zabaw na świeżym powietrzu, gry planszowe, itp.

Konie – wycieczki konno po okolicy, możliwość przyjazdu z własnym koniem

Transfery – możliwość dowiezienia na miejsce (z przystanku PKS i PKP w cenie)

  • Hektary lasów i jezior (Puszcza Napiwodzko-Ramucka, obszar Natura 2000) – możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, konnej, spływy kajakowe, łowienie ryb, kąpiele.
  • Skansen w Olsztynku
  •  Pola Grunwaldzkie, na których co roku odbywa się inscenizacja bitwy z 1410 roku
  • Muzeum Budownictwa Ludowego – miejsce, w którym czas zatrzymał się pośród drewnianych chat z Mazur, Warmii i Powiśla
Inne obiekty w pobliżu:
Danka Szkup
501 WYŚWIETL NUMER
Zapytaj o nocleg
Buteleczka nalewki lub wina własnej produkcji na hasło Concept Travel
www.koloniamazurska.pl

120 zł/os.
1-osobowy
2-osobowy
3-osobowy
4-osobowy

szczegółowy cennik:

5 pokoi 2-osobowych ze śniadaniem
możliwość 1-2 dostawek
cena: 240 złza noc

Zaliczka – 10% ceny, płatna przy rezerwacji

Dostawki – 50% ceny, w każdym pokoju możliwość 1-2 dostawek

Dzieci - do lat 12 – 50% ceny

Śniadania w formie bufetu, wliczone w cenę pobytu

Obiadokolacje 40 zł/os. (dzieci do lat 12 – 50% ceny); na zamówienie (w dniu przyjazdu z wyprzedzeniem, w pozostałe dni do uzgodnienia na miejscu)

Cały rok

Mierki 61b
11-015 Olsztynek

Znajdź podobne obiekty w tych Inspiracjach:
Zobacz inne Inspiracje