O pensjonacie

Nocleg można znaleźć w wielu miejscach na otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego, ale poczuć się swojsko i jak u przyjaciół to inna bajka. Tę od 1999 roku piszą Ela i Jan Nadolni... Nazwa ich pensjonatu pomysłowo nawiązuje do historycznej nazwy dawnego, wybudowanego za carów gościńca, przecinającego biebrzańskie bagna i łączącego Łomżę z twierdzą Osowiec. Dziś Carski Trakt to prawdziwy raj dla tych, którzy szukają bliskiego kontaktu z naturą i to zaledwie 160 km od Warszawy. Wystarczy wziąć kijki nordic-walking w ręce i podążać przez niekończący się las okalający pensjonat.

Ale Carski Trakt przyciąga nie tylko piechurów, grzybiarzy i spragnionych odpoczynku „na luzie” – także ornitologów i pasjonatów fotografii, którzy potrafią docenić walory unikalnego w skali Europy terenu. Nie ma tu luksusu, za to jest dzika przyroda i niepowtarzalny, rodzinny klimat, który pensjonat zawdzięcza Gospodarzom. Pomagają oni poznać prawdziwie wiejskie klimaty (można umówić się na dojenie krów) i oderwać się od cywilizacji. A jeżeli chcecie narzekać na proste warunki zakwaterowania, to lepiej wybierzcie inne miejsce. Tu całe serce wkłada się w zapewnienie beztroskiego wypoczynku swoim Gościom i nie przeszkadzanie sobie nawzajem.

Carski Trakt ma oficjalny status gospodarstwa ekologicznego, a jego własne produkty są podstawą tutejszej kuchni. Ela czerpie przede wszystkim z tradycji kulinarnej regionu. Jej specjalnością są carskie pierogi z mięsem oraz nagrodzone w konkursie kulinarnym „Tradycja w Nowoczesnej Kuchni Polskiej” ogniatacze z nadzieniem z gęsiny. Łasuchy będą zachwycone domowym ciastem i świeżo wypiekanymi drożdżówkami, a spragnieni biesiad wiejskim jadłem przy ognisku i nad samą Narwią.

Jan z kolei z wielką chęcią dzieli się swoją znajomością terenu i ciekawych ludzi w okolicy. Chętnie zabiera gości do swojego jeepa i pokazuje miejsca, które mogłyby umknąć oczom niedoświadczonego turysty, a wędkarzom zdradza gdzie i co „bierze”. Współpracuje z lokalnymi przewodnikami, z którymi można się wybrać m.in. na wieczorny spływ, na podglądanie bobrów czy na legendarne Czerwone Bagno. Jest też wielkim miłośnikiem historii, dlatego w Carskim Trakcie stworzył Izbę Historyczną Ziemi Wiejskiej z imponującą kolekcją militariów z I i II wojny światowej.

Carski Trakt ma własne kajaki z możliwością dowozu w wybrane miejsce. Hoduje także kucyki, które są wielką atrakcją dla dzieci, szczególnie kucyk Zuzia ma swoich powracających fanów.

Lokalizacja: Polska, Podlasie, Biebrzański Park Narodowy, Łomża, Wizna, Sulin. Typ obiektu: pensjonat, agroturystyka.

Udogodnienia: 

Wyżywienie – kuchnia kresowa i domowa, wiejskie jadło; specjalność – ogniatacze i pierogi carskie (przygotowywane po uprzednim zamówieniu)

WiFi – dostępne bezpłatnie

Parking – bezpłatny, na terenie pensjonatu

Aktywny wypoczynek / Sport – kajaki, łódź, konie (kucyki dla dzieci), quady, tereny do pieszych wędrówek i jazdy na rowerze

Organizacja imprez - Właściciele posiadają wielotnie doświadczenie w tym zakresie, podpowiedzą ciekawy program i zapewnią doświadczonych przewodników

Dodatkowe udogodnienia: 

Gospodarstwo ekologiczne - własny ogród warzywny, kury z wolnego wybiegu i swojskie jajka; mała przydomowa wędzarnia - własne wyroby wędliniarskie

Grill / Miejsce na ognisko – wiata nad wodą na imprezy ogniskowe

Łazienka – w pokojach 2-osobowych, Stryszek (łazienka na dole)

Dla dzieci  - jazda na kucykach

Dla firm – Chata Jana, czyli odrębny budynek na imprezy i szkolenia dla 70 osób

Dla grup – Sala Glinka, czyli odrębna sala dla 20 osób na wspólne biesiadowanie

  • Spływy kajakowe – sprzęt jest dostępny na miejscu z możliwością transportu  (wypożyczenie kajaka to koszt 20zł/doba)
  • Obserwacja ptaków, wędkowanie, grzybobranie, wędrówki z przewodnikiem po Biebrzańskim Parku Narodowym
  • Loty balonem nad Biebrzą i Czerwonym Bagnem
  • Strzelnica w Piątnicy, paintball na wybranym terenie, jazda quadami i własnym samochodem 4x4 po trudnym terenie
  • Dla dzieci - oprowadzanie kucykiem pod okiem trenera oraz przewozy bryczek
Ela i Jan Nadolni
668 WYŚWIETL NUMER
Zapytaj o nocleg
Domowe przetwory do zabrania do domu na hasło Concept Travel
www.carskitrakt.pl

70 zł/os.
2-osobowy

szczegółowy cennik:

9 pokoi 2-osobowych
cena: 140 złza noc
Stryszek dla 12 osób
cena: 300 złza noc

Rezerwacja - preferowany kontakt telefoniczny

Dostawka w pokojach 2-os. – 25 zł/dziecko 3-10 lat

Dzieci: do lat 3 – gratis; do lat 10 – posiłki 50% ceny

Śniadania - w formie bufetu; w pokojach 2-os. wliczone w cenę; Stryszek – 20 zł/os.

Obiadokolacje – 30 zł/os. 

Cały rok (po sezonie letnim przyjmujemy rezerwacje grupowe po wcześniejszym ustaleniu)

ul. Sulin 4
18-430 Wizna

Znajdź podobne obiekty w tych Inspiracjach:
Zobacz inne Inspiracje