O dworku

W Rawiczówce Goście czują się tak, jakby przyjechali w odwiedziny do rodziny. To za sprawą wielkiej serdeczności i gościnności Gospodyni - Pani Iwony, która wkłada wiele serca i wysiłku w to, by stworzyć swoim Gościom jak najlepsze warunki pobytu. Widać to nie tylko w starannie urządzonych wnętrzach, cudownym ogrodzie, smacznej kuchni, ale przede wszystkim w otwartości na potrzeby tych, którzy do niej zawitali.

Wielkim atutem dworku jest jego kameralny charakter. Są tu zaledwie dwa pokoje dla Gości, można więc poczuć się naprawdę swobodnie. I komfortowo, bo przestrzeni dla Gości nie brakuje, a pokoje i salon kominkowy z jadalnią zapewniają wszelkie niezbędne udogodnienia. To wymarzone miejsce dla tych, którzy doceniają piękno przyrody i tęsknią za ciszą, spokojem, bliskim kontaktem z naturą i zwierzętami. Życie w Rawiczówce płynie powoli, w rytmie zmieniających się pór roku – trochę jak za dawnych lat. Dworek otaczają niemal dziewicze tereny – łąki, lasy, jeziora… Można tu podziwiać niepowtarzalne wschody i zachody słońca, biesiadować przy ognisku, chodzić na grzyby, łowić ryby, karmić konie. Latem chętni mogą też uczestniczyć w sianokosach.  Pobyt tutaj wielu osobom może ożywić wspomnienia z dzieciństwa, z cudownych, beztroskich wakacji u rodziny na wsi.

Gospodyni wiele lat spędziła w północnej Afryce. To tam wymieszały się i ukształtowały smaki tradycyjnej lwowskiej kuchni jej dziadków z nutą orientu i francuskim wyrafinowaniem. Dziś te przysmaki Pani Iwona serwuje Gościom na Pomorzu Zachodnim, w Rawiczówce, budząc ich zachwyt. No bo jak tu nie rozsmakować się w oryginalnych, autorskich daniach, które powstają z ekologicznych produktów z własnych upraw? Przecież w dzisiejszym świecie to prawdziwa rzadkość…

Lokalizacja: Polska, Pomorze Zachodnie, Pojezierze Drawskie, Brzeżno, Karsibór. Typ obiektu: dworek, pensjonat, agroturystyka.

Udogodnienia: 

Wyżywienie  - oparte przede wszystkim na produktach ekologicznych z własnego gospodarstwa oraz zaprzyjaźnionych w okolicy, dominują dania kuchni lwowskiej, arabskiej i francuskiej, Gospodyni stara się dostosować potrawy do oczekiwań Gości

Parking – bezpłatny, na terenie obiektu

Aktywny wypoczynek / Sport – jazda konna po sąsiedzku, 4 rowery na miejscu – wypożyczenie 25 zł/doba

Zwierzęta mile widziane – psy, 10 zł/doba

Dodatkowe udogodnienia: 

Łazienka – w każdym pokoju, na Gości czekają ręczniki, żel pod prysznic, mydło w płynie

Miejsce na grill / ognisko – na terenie jest miejsce na ognisko z ławkami i stołem, grill udostępniany jest gościom na życzenie, podobnie jak drewno na ognisko

TV – w salonie wypoczynkowym dla Gości

Kąpieliska – w okolicy czyste jeziora, a na terenie siedliska staw, w którym chętni mogą się kąpać

Jazda konna – na miejscu są 2 konie dla wytrawnych jeźdźców i kucyk, po sąsiedzku można zamówić lekcje z instruktorem

Wędkowanie – sprzęt czeka na Gości na miejscu, za dodatkową opłatą można skorzystać ze specjalnych łowisk, np. trzyhektarowego stawu karpiowego 

  • Wyprawę na pobliskie Torfowiska Karsibór – podziwiać tu można nie tylko rzadko spotykaną, bagienną roślinność, ale też liczne gatunki zwierząt, w tym ptaki drapieżne, które znalazły tu dla siebie ostoję
  • Wędkowanie w okolicznych stawach
  • Wycieczki rowerowe i piesze po okolicznych terenach Ostoi Drawskiej (obszar Natura 2000)
  • Możliwość uczestnictwa w pracach gospodarstwa – sianokosach, karmieniu koni, drobiu, robieniu przetworów
Opinie gości o obiekcie
Szymon
„Serdecznie dziękuję za wspaniałe chwile spędzone pod Twoim dachem, za atmosferę jaką stwarzasz, za kulinarną rozpustę. Szczególnie za to, że dzięki Tobie i temu miejscu mogłem przez czas jakiś poczuć się jak w innym świecie. Dla takich chwil warto żyć!”
Ania
„Niesamowicie klimatyczne miejsce, czas biegnie tu zupełnie inaczej, dając szansę oderwania się od zgiełku, problemów życia w mieście. Atmosferę tworzą ludzie, dom, zwierzęta i przestrzeń pełna wiatru i słońca. Za tym się tęskni i chce się wracać choć na parę dni. ”
Goście
„Tydzień pobytu w raju dodał nam sił i radości życia. Tydzień pełen piękna: kwiaty na łące, harmonijne, gustowne urządzenie domu i podwórza, stół nakryty starym srebrem i kryształami, piękna Iwona… Wzmocnione na ciele i duchu (pyszne jedzenie!) wracamy do miasta. Do następnego razu! Dziękujemy!”
Aleksandra
„To jedno z najbardziej urokliwych miejsc w jakich byliśmy i na pewno do niego wrócimy! Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i gościnność.”
Andrzej
„Opuszczając Rawiczówkę po tygodniowym pobycie czuję się jakbym spędził tu co najmniej rok. Urokliwych miejsc jest wiele, ale Pani Iwona sprawia, że to jest wyjątkowe…”
Agnieszka i Piotr
„W Rawiczówce poczuliśmy się jak w starym polskim dworze z tradycjami. To cudowne miejsce zawdzięcza swoją atmosferę uroczej Pani Domu, której serdecznie dziękujemy za gościnę, niebiańską kuchnię i niezapomniane chwile. Będziemy wracać do tych chwil w czasie długich, jesiennych i zimowych wieczorów. Żal stąd wyjeżdżać…”
Teresa
„Rawiczówka to wyjątkowe miejsce. To miejsce „z duszą” i to się czuje. Można tu oderwać się od szarej rzeczywistości, nacieszyć oczy pięknymi widokami, porozmawiać i rozsmakować się w kuchni Pani Iwony. Bo prawdziwą „duszą” tego wszystkiego jest Ona, czyli Iwona. Ze swoim ciepłym uśmiechem, mądrymi uwagami, czasem drobnymi dziwactwami, rozsiewa tu tę swoją specyficzną „rawiczowską” aurę, do której po prostu chce się wracać. ”
Beata i Andrzej
„Bardzo dziękujemy za domową, ciepłą atmosferę w te niestety zimne dni naszego pobytu. Rawiczówka to piękny dom przepełniony wspomnieniami, mamy nadzieję, że czytając nasz wpis przypomnisz sobie „szalonych rowerzystów”. My o Rawiczówce na pewno nie zapomnimy. ”
Ewa
„Miejsce z epoki ciszy, spokoju, kojących duszę widoków, dyskretnej życzliwości. Nawet słońce jednego wieczoru zaszło na różowo…”
Dorota
„Serdeczne podziękowania za miłą, sielską atmosferę. Wspaniałe warunki dla naszych koni oraz niezapomniane pławienie z Weroniką. I za gimnastykę z naszym wege jedzonkiem :-)”
Iwona Szyc
501 WYŚWIETL NUMER
Zapytaj o nocleg
Kieliszek domowej nalewki na powitanie na hasło Concept Travel
www.rawiczowka.zabookuj.eu

50 zł/os.
2-osobowy
3-osobowy

szczegółowy cennik:

Pokój pod Motylem dla 2 osób
możliwość dostawki
cena: 100 złza noc
Pokój pod Muszlą dla 2 osób
możliwość dostawki
cena: 100 złza noc

Dodatkowe łóżko – 50 zł/doba

Zaliczka – 30%

Dzieci – do lat 3 bezpłatnie, 3-10 lat – 30% zniżki na posiłki

Śniadanie, zupa, podwieczorek, obiadokolacja - 60 zł/os.

preferowany wynajem pokoi z wyżywieniem 

Cały rok

Karsibór 24
78 - 316 Brzeżno

Znajdź podobne obiekty w tych Inspiracjach:
Zobacz inne Inspiracje